Wersja językowa:
Zwroty i reklamacje

Gwarancja

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wyroby DOTTY są objęte 24-miesięcznym okresem rękojmi. Obejmuje ona odpowiedzialność względem Klienta za wady fizyczne towaru, które istniały w chwili otrzymania towaru oraz wady prawne. Rękojmia jest wyłączona dla przedsiębiorców.

W przypadku zauważenia wady w dostarczonym produkcie prosimy opisać zauważoną wadę i sprecyzować Państwa oczekiwanie, zawiadomienie najwygodniej złożyć drogą mailową, kontakt mailowy: dotty@dotty.com.pl
W razie pytań, uwag i komentarzy zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr telefonu: 505 995 648
 
Uwaga: prosimy o zachowanie dowodu zakupu (paragon lub faktura) do momentu zakończenia okresu gwarancyjnego - stanowią one podstawę do zgłaszania reklamacji.

Przed odebraniem przesyłki zawsze sprawdź, czy nie uległa uszkodzeniu w transporcie. Jeżeli opakowanie posiada widoczne uszkodzenia zewnętrzne, zalecamy odmówienia przyjęcia przesyłki, a następnie skontaktowanie się z nami.

Po opłaceniu kwoty pobrania i pokwitowaniu odbioru paczki istnieje możliwość otwarcia paczki w obecności kuriera - w przypadku stwierdzenia niezgodności, sporządzany jest protokół rozbieżności, który stanowi podstawę późniejszej reklamacji.

Zwrot produktów

Zgodnie z Ustawą o Prawach Konsumenta z dnia 30 maja 2014, kupujący ma 14 dni od daty otrzymania towaru na poinformowanie sprzedawcy o odstąpieniu od umowy, bez konieczności podania przyczyny zwrotu. Dotyczy to wyłącznie sprzedaży konsumenckiej, a więc stosuje się tylko do sprzedaży osobie fizycznej, która dokonuje zakupu w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą. 

Oświadczenie można przesłac drogą mailową lub dołączyć do odsyłanego towaru.

 
Zwrot przedmiotu przez Konsumenta powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od daty przesłania oświadczenia, Kupujący pokrywa koszt odesłania przedmiotu. Sprzedający po otrzymaniu i sprawdzeniu przesyłki zwrotnej niezwłocznie zwraca środki przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Kupujący. Zwrot kosztów obejmuje koszt zakupionego towaru oraz koszt najtańszego zwykłego oferowanego sposobu dostawy. Jeśli Konsument wybrał inny niż najtańszy sposób dostawy, sprzedający nie jest zobowiązany do zwrotu Kupującemu poniesionych przez niego dodatkowych kosztów. 
 
Zwracany produkt nie może nosić śladów używania - każdy element musi być kompletny, towar dostarczony w bezpiecznym opakowaniu w stanie niezmienionym. Prosimy pamiętać, że Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. 

WAŻNE: W przypadku produktów wytwarzanych zgodnie ze specjalnym życzeniem Klienta, np. z indywidualnym zdobieniem, haftem, w nietypowych wymiarach i innych na zamówienia specjalne, zastrzegamy możliwość nieprzyjmowania zwrotów, jako że są to wyroby nieprefabrykowane, wyprodukowane według specyfikacji Konsumenta lub służące zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

Uwaga: prosimy o zachowanie dowodu zakupu (paragon lub faktura) i dołączenie go do przesyłki zwrotnej.
 
Jeżeli chcesz dokonać zwrotu produktu:
  1. Poinformuj nas o zamiarze zwrotu w ciągu 14 dni od otrzymania towaru.
  2. Odeślij zakupiony produkt w nieuszkodzonym stanie i w bezpiecznym opakowaniu wraz z całą jego zawartością i paragonem lub dowodem zakupu.
  3. Dołącz do przesyłki pisemne oświadczenie o chęci zwrotu produktów i odstąpieniu od umowy, a także numer konta, na które mamy zwrócić pieniądze. Możesz skorzystać z gotowego formularza : formularz odstąpienia od umowy (pdf)
  4. W ciągu 3 dni roboczych od otrzymania Twojej przesyłki, sprawdzimy stan przekazanego produktu (czy jest kompletny, nie nosi śladów użytkowania, czy nie został uszkodzony lub zniszczony).
  5. Jeżeli wszystko jest ok, w ciągu 7 dni zostanie dokonany zwrot pieniędzy na konto podane w formularzu odstąpienia od umowy.
  6. Jeżeli Twój zwrot produktu zostanie odrzucony (ze względu na uszkodzenie produktu lub oznaki użytkowania), przekażemy Ci na wskazany adres email informację o nieprzyjęciu zwrotu produktu. W ciągu 7 dni roboczych na wskazany adres zwrotny odeślemy produkt, pokrywając koszt przesyłki.
 
W razie pytań dotyczących zwrotu lub wymiany towaru zapraszamy do kontaktu:

Reklamacje

Każda sztuka naszego towaru została wyprodukowana z zachowaniem najwyższej staranności i przechodzi kontrolę jakości przed wysyłka do Klienta. Jeśli jednak mają Państwo jakiekolwiek uwagi dotyczące jakości wyrobu prosimy o kontakt abyśmy mogli jak najlepiej rozwiązać problem. 

tel: 505 995 648

email:dotty@dotty.com.pl

Jeżeli zakupiony towar posiada wady fabryczne lub jest niezgodny z opisem, prosimy o postępowanie zgodnie z poniższą procedurą reklamacyjną:

  1. Prześlij do nas produkt, który chcesz zareklamować, dołączając do niego pisemne oświadczenie, w którym opiszesz szczegółowe powody reklamacji produktu, formę rekompensaty, a także adres zwrotny oraz numer konta, na który zostanie dokonany zwrot pieniędzy (w zależności od podjętej przez sklep decyzji).
  2. W ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie o wyniku postępowania reklamacyjnego.
  3. Jeżeli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, w ciągu 7 dni roboczych od dnia podjęcia decyzji, zrekompensujemy poniesione przez Ciebie koszty poprzez: naprawę reklamowanego produktu, przesłanie nowego egzemplarza produktu lub zwrot pieniędzy. W przypadku płatności kartą płatniczą zwrot środków zostanie wykonany na kartę.
  4. Jeżeli reklamacja zostanie uznana za nieuzasadnioną, przekażemy Ci szczegółowe uzasadnienie podjętej decyzji i w ciągu 14 dni roboczych odeślemy na nasz koszt reklamowany produkt. 
 
Uwaga: prosimy o zachowanie dowodu zakupu (paragon lub faktura) do momentu zakończenia okresu gwarancyjnego - stanowią one podstawę do zgłaszania reklamacji.
 
W razie wątpliwości, zapraszamy do kontaktu. Udzielimy Ci wskazówek, jak szybko i bezproblemowo przeprowadzić reklamację.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl