Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Legowisko dla cavaliera 

Legowisko dla cavaliera to posłanie, wobec którego poprzeczka zawieszona jest naprawdę wysoko. W końcu, jak powszechnie wiadomo, choć pieski tej rasy cechuje wyjątkowo radosne, towarzyskie i łagodne usposobienie, tak potrafią one być naprawdę wymagające, a niekiedy nawet i… dosyć kapryśne – zwłaszcza, kiedy idzie o tak istotną przestrzeń, jak ta przeznaczona do spania.

Legowisko dla cavaliera

Wybór odpowiedniego legowisko dla cavaliera ma znaczenie – zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że jest to miejsce służące nie tylko do wypoczynku i regeneracji po aktywnym dniu. Psie posłanie pełni znacznie więcej istotnych funkcji! Przede wszystkim to prywatne terytorium zwierzaka, jego własna przestrzeń w domu, dająca mu poczucie pewności siebie i stabilizacji. To także swego rodzaju azyl, w którym pies czuje się bezpiecznie i może schronić w razie odczuwania niepokoju czy stresu – na przykład podczas nieobecności właściciela lub wizyty dużej liczby gości.

Sytuacja, gdy piesek nie akceptuje nowego legowiska i nie chce z niego korzystać, wynikać może z różnych przyczyn. Jedną z częstszych jest źle dobrane posłanie. Na co więc zwrócić uwagę, by zakup był trafiony, a nasz cavalier zadowolony?

 

Legowisko dla cavaliera wymiary

Legowisko dla cavaliera wymiary to podstawowa kwestia, na jaką powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze. Źle dobrany rozmiar posłania odbija się bowiem znacząco na jakości wypoczynku, co nie pozostaje bez wpływu na samopoczucie i zdrowie Twojego pupila. Nie powinno być więc ono ani zbyt duże, ani zbyt małe – dzięki temu, zwierzak będzie czuł się bezpiecznie, ale jednocześnie będzie miał zapewnioną możliwość komfortowego przeciągnięcia się i ułożenia w najbardziej odpowiadającej mu pozycji.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar posłania? Wbrew pozorom, nie jest to trudne! Zmierz dokładnie swojego pieska – najpierw od nosa do ogona, a następnie od kłębu do ziemi. Pamiętaj, że zewnętrze wymiary legowiska dla cavaliera nie mogą być mniejsze niż jego długość. Znaczenie będzie miała również waga zwierzęcia – w przypadku psów tej rasy waha się ona w granicach 5,9 – 8,2 kg.

W e-dotty oferujemy posłania w szerokiej rozmiarówce – od 50 cm do nawet 100 cm. Dajemy również możliwość złożenia zamówienia na legowisko w indywidualnie dobranym rozmiarze i dopasowania go do specjalnych potrzeb Twojego pupila. Z naszego doświadczenia, dla psów drobniejszych - około 6 kg, dobrze sprawdzi się koszyczek w rozmiarze 70 cm. Dla psów mocniejszej budowy rekomendujemy z kolei ten nieco większy – 75 lub maksymalnie 80 cm.

 

Jakie legowisko dla cavaliera

Jakie legowisko dla cavaliera spełni oczekiwania pupila? Z racji faktu, że pieski tej rasy są wyjątkowo czułe na bodźce zewnętrzne, a także podatne na infekcje oczu i uszu, ogromne znaczenie będzie miała jakość wykonania. Uwagę należy zwrócić zarówno na zewnętrzne obicie, mające bezpośredni kontakt z kufą, okrywą i łapkami zwierzęcia, jak i wypełnienie – zwłaszcza, jeśli pies ma problemy ze stawami lub zmaga się z innymi schorzeniami. Posłanie powinno być więc miękkie, wygodne, a w razie potrzeby również odciążające układ ruchu. Ważne, by posiadało właściwości termoizolacyjne i antyalergiczne, co zapewni dobrą izolację od zimnego podłoża i zmniejszy ryzyko pojawiania się infekcji. Dobrze, gdyby dało się je szybko wyczyścić z długiego włosa i zanieczyszczeń.

Jakie legowisko dla cavaliera wybrać? Łatwe w pielęgnacji, niesłychanie miękkie i wygodne, a ponadto pięknie prezentujące się posłania czekają na Ciebie w ofercie DOTTY. To w całości ręcznie tworzone wyroby w myśl autorskiego projektu – unikalne i najwyższej jakości. W ich produkcji stawiamy na naturalne tkaniny oraz praktyczne materiały – łatwe do utrzymania w czystości, wytrzymałe, o specjalnych właściwościach antyalergicznych, termoizolacyjnych i odciążających stawy. Dzięki temu, Twój ukochany pupil otrzymuje to, co najlepsze – bezpieczeństwo, wygodę i komfort wypoczynku na długie lata, podczas gdy Ty możesz w końcu cieszyć się estetycznym widokiem posłania w swoim domu!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl