Wersja językowa:
Co zabrać dla psa na wakacje?
Co zabrać dla psa na wakacje?

Wakacje! Czekamy na nie cały rok.

To czas kiedy możemy oderwać się od obowiązków życia codziennego, naładować baterie na cały rok, poznać nowe, ciekawe miejsca... jednym słowem odpocząć!

A co wakacje oznaczają dla naszego czworonożnego przyjaciela? No cóż, każda rozłąka z członkami stada to dla zwierzaka stres. Psy, w przeciwieństwie do kotów, przyzwyczajają się przede wszystkim do swoich właścicieli, nie do terytorium, które zajmują. Jeśli nie możemy naszego psa i wziąć ze sobą na wakacje to koniecznie musimy zapewnić mu odpowiednią opiekę podczas naszej nieobecności.

  • W takich sytuacjach najczęściej zwracamy się o pomoc do swoich bliskich lub znajomych. Należy jednak mieć pełną świadomość, że opieka na cudzym zwierzakiem to ogromna odpowiedzialność. Zdezorientowany pies prawdopodobnie za wszelką cenę będzie chciał nas szukać i może zachowywać się nerwowo. Niestety, często w takich sytuacjach dochodzi do ucieczek. Dlatego jeśli podczas wakacji przekazujemy psa w obce ręce warto spakować mu odpowiednie akcesoria; dobra smycz, transporter dla psa, ulubiona psia zabawka to rzeczy, które koniecznie należy przekazać opiekunom na czas naszej nieobecności.

I pamiętajmy: pies (szczególnie na wakacjach) musi być zachipowany!

Psi hotel?

Inną możliwością zapewnienia opieki i bezpieczeństwa naszym pupilom podczas naszej nieobecności jest oferta hoteli dla zwierząt – powszechna na Zachodzie i coraz bardziej popularna w Polsce. Jeszcze kilka lat temu podobne oferty na polskim rynku kwitowane były uśmieszkiem i niedowierzaniem. Obecnie ta forma zabezpieczenia naszego psa podczas wakacji stała się - również w Polsce - czymś normalnymi jest wyrazem szczerej troski i odpowiedzialności właściciela za swojego pupila.

  • W przypadku skorzystania z oferty hotelu dla psa zyskujemy pewność, że nasz przyjaciel jest w dobrych rękach i powita nas po powrocie radosnym szczekaniem i szalonym merdaniem ogona. Ośrodki takie są prowadzone przez ludzi, którzy mają doświadczenie w pracy że zwierzętami, może się więc okazać, że wakacje naszego psa będą bardziej udane niż nasze;)

Wszędzie razem! ♥

Nie ma jednak nic przyjemniejszego niż wspólne, rodzinne wakacje psem! On też zasługuje na odpoczynek, a dla każdego psa najszczęśliwszym czasem jest czas spędzony z nami. Wspólna wycieczka z psem w góry czy rodzinne wakacje z psem nad morzem to okazja do pogłębienia naszej więzi z czworonogiem i wyraz naszej troski o zdrowie i dobre samopoczucie naszego kompana.

Należy jednak pamiętać, że do wspólnego wyjazdu należy się starannie przygotować: na wakacje z psem musimy spakować: preparaty na kleszcze, transporter dla psa i inne niezbędne psie akcesoria (tj. zapasowa smycz i obroża, kupoworki, miseczki i karma, leki które podajecie na codzień psu oraz psi kocyk o znajomym dla niego zapachu).

Jeśli odpowiednio nie spakujemy psa na wakacje lub zbagatelizujemy sprawy jego higieny to narażamy się na przykre konsekwencje. Piesek może się zgubić w środowisku, którego nie zna, lub zachorować, jeśli nie będziemy stosować odpowiednich specyfików odstraszających wszechobecne kleszcze. Jeszcze raz warto wspomnieć jak istotne jest zachipowanie psa. Jeśli dobrze się do wyjazdu przygotujemy to możemy znacząco zmarginalizować ryzyko nieszczęśliwych zdarzeń.

  • Najważniejszym etapem naszych wakacji z psem jest etap planowania wyjazdu: lepiej dwa razy sprawdzić takie detale jak to czy miejsce do którego się wybieramy zawiera opcję „hotel z psem” czy też z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować miejsce z psem w pociągu gdy korzystamy z tego środka lokomocji. Jeśli dobrze się przygotujemy to nie ma powodów by obawiać się wspólnych wczasów z psem. Nasz najlepszy czworonożny przyjaciel również zasługuje na wakacje.

Udanych wakacji!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl